top of page
חיפוש

חמש תובנות על חשיבות מזרן היוגה לילדים

עודכן: 6 בספט׳ 2022

לפני שאשתף מהן הסיבות לחשיבות מזרן היוגה בחייו של ילד.ה, אתחיל מהבהרה:

ילדים לא חייבים מזרן יוגה על מנת לתרגל.

אפשר גם להשתמש בשטיח בחדר הילדים - או בכל משטח מונע החלקה אחר.


אבל למה בכל זאת אני ממליצה על מזרן? (ואני לגמרי ממליצה)

ניסיתי לתמצת את העניין ל-5 נקודות ושני משפטים בסיום הפוסט (אם תגיעו עד לשם תגלו גם את המתנה שאנחנו נותנים).

הסיבות שאביא לפניכן משולבות מעולמות החינוך לגיל הרך והיוגה לילדים:

ראשית - בטיחות

מזרן יוגה איכותי יהיה עשוי מצד אחד חומר רך שמצד אחד מגן על הגוף וירכך נפילה, ומצד שני הוא יהיה מספיק דק על מנת להקל על הילדים בתרגול תנוחות של שיווי משקל. לא נרצה חומר רך מדי או עבה מדי - שני אלו יקשו על הילדים לתרגל נכון תנוחות של שיווי משקל. בנוסף, מזרן איכותי חייב להיות מיוצר מחומרים בטוחים, להיות היפואלרגני ולאפשר לילדים תרגול ללא גירוי עור, גירוי הנשימה וכיו"ב. חשוב מאוד לוודא שהמזרן שלכם עבר בדיקות תקן!
תחימה מייצרת סדר ובהירות

ברגע שפורשים את המזרן יש תחושה חגיגית שהנה, עכשיו מתחילים לעשות את הדבר הזה שקוראים לו יוגה! המזרן נותן תחושה של זמן מיוחד, והילד יוכל לשקוע בתרגול או במשחק יוגה, מבלי להתרוצץ מדבר אחד לדבר אחר (כמו שקורה הרבה פעמים כשהילדים מאבדים את הריכוז וקופצים ממשחק למשחק). בסיום, עם גלגול המזרן חזרה למקומו, הילדים מרגישים שעכשיו עוברים לדבר הבא. מפעם לפעם אפשר להאריך את השהות על המזרן וכך להאריך את זמן התרגול והריכוז של הילדים.


אי של שקט

כמו שכבר יודעים על חשיבות פינת הקריאה בבית - כזו שמזמינה את הילדים להתיישב ולקרוא בה, באופן דומה, המזרן מזמין את הילדים להתקרקע ולהרגע. אפשר לייצר שגרה טובה ובריאה בה משמיעים מנגינה מרגיעה והילדים שוכבים על המזרן בעיניים עצומות כמו כוכבי ים, ונושמים עמוק. עם הזמן, כשתראו שילדכם זקוקים לזמן שקט, תוכלו להפעיל את המנגינה והם כבר ירצו לשכב על המזרן. מתרגול לתרגול, אפשר להאריך את המנגינה וכך לשפר את היכולת של הילדים להרגע בכוחות עצמם. זהו כלי סופר-חשוב לחיים.מקום לשחרר בו אנרגיה

לילדים יש המוון אנרגיה וממש חשוב לאפשר להם לשחרר אותה - כמה שיותר פעמים ביום. אך גם חשוב לשים גבולות. זאת אומרת, לא נוכל לתת לילדים לבעוט בכדור באמצע הבית מכיוון שזה לא בטוח עבור שאר הנוכחים, אך גם לא תמיד נוכל לרדת למגרש המשחקים… הפתרון לכך הוא שאנחנו ההורים (והילדים) יודעים שאם עכשיו יש מתח באויר שחייב להתפרק - הילדים מוזמנים למזרן. במקום שהם ישתוללו בבית ואנחנו נאבד את השלווה ;) אנחנו יכולים קודם כל לנשום עמוק בעצמנו.. ואז להכווין אותם לתנועה מבוקרת, שמאפשרת את אותה פריקת מתח. אחרי כמה רצפים של ברכות שמש הם יהיו הרבה יותר נינוחים. וגם ההורים. מבטיחים!דבר אחרון - להיות כמו הגדולים!

ילדים אוהבים להרגיש כמו גדולים, ומזרן לילד נותן תחושה של גם אני גדול, גם אני יכול!


שימו לב, בהתחלה ובגילאים הצעירים יותר הם יזדקקו להכוונה שלנו, נוכל לזהות מתי הרגע הנכון עבורם לתרגל יוגה, מתי "הרגע הנכון למזרן".

עם הזמן הם יוכלו לעשות את זה בצורה עצמאית - לאפשר לעצמם לחזור לאיזון - וזהו הרגל מצויין לחיים מאוזנים.

 

אם אנסה לסכם את הכל לשני משפטים אומר שמזרן היוגה, הוא הרבה יותר ממזרן - הוא מרחב.

בנוסף - הוא גם כלי לחיים, שבאמצעותו יכולים הילדים ללמוד לשחרר אנרגיה ולהרגע באופן עצמאי. 


המזרנים שלנו ב'יוגי פאן' היפואלרגניים ואינם מכילים חומרים רעילים (בונוס: ממש קל לנקות אותם!).

הם עברו את כל בדיקות התקנים הנדרשות ועשויים מחומר איכותי, רך ומאוד מאוד נעים. הם ארוכים במיוחד (150 ס"מ) ומוטבעים עליהם איורים קסומים שעושים חשק לתרגל.

כל מזרן מגיע באריזה צבעונית ומעוצבת, ובה שלל הפתעות כמו רצף לבוקר, רצף לערב, ופוסטר עם תנוחות יוגה שאפשר למסגר ולתלות בחדר.

85 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

Comentarios


bottom of page