חיפוש
  • קארין סלע

הורים, רוצים להתחיל לתרגל יוגה עם הילדים והילדות? הנה כמה עקרונות

להשתמש בפחות מילים והסברים, וביותר חיקויים ודמיון. ליצור תנאים ללמידה מתוך הצלחה ולהשאיר מרחב בטוח לטעויות. הנה כמה עקרונות לתרגול יוגה עם הילדים והילדות


המשחקים של יוגי פאן מתאימים לילדים וגם למבוגרים, והכי משמח אותנו כאשר משחקים ומתרגלים ביחד - כל המשפחה. אבל בואו נדבר רגע על ההבדל בין יוגה של מבוגרים לבין תרגול יוגה עם ילדים וילדות.

אחת הסיבות לכך שיש בכלל הבדל בין יוגה למבוגרים לבין יוגה לילדים היא שילדים עוד לא סיימו להתפתח מבחינה פיזית וקוגניטיבית. לכן נוצר מצב שבו למרות שילדות וילדים גמישים יותר ממבוגרים, השליטה שלהם בגוף והקואורדינציה עוד לא הגיעו לבשלות מלאה.

לכן בגיל הצעיר המטרה של תרגול יוגה היא לאו דווקא לבצע את התנוחה בדיוק המירבי שלה, כמו שאנחנו שואפים כמתרגלים בוגרים.

אנחנו ב"יוגי פאן - משחקי יוגה לילדים" מאמינים כי המטרה של תרגול יוגה בגילאים הצעירים היא להרחיב את טווח הגמישות של החשיבה ולהקנות הרגלים של תנועה, גמישות ועקביות. הרגלים שילוו את הילדים והילדות לאורך כל חייהם.יש כמה עקרונות שמלווים אותנו בתרגול עם ילדים וילדות:

  • בגילאים צעירים ילדות לומדות פחות טוב מהסברים מילוליים, אז אל תאכלו להן את הראש.

  • ילדים לומדים הכי טוב מתוך חיקוי - הדגימו את התנועה או המשימה.

  • לא חייבים להיצמד לתנוחות יוגה המוכרות לכם המבוגרים. להיפך - כדאי לבקש מהילדות להמציא שמות חדשים לתנוחות שאנחנו כבר יודעות לתרגל, או להמציא תנוחות חדשות לשמות שאנחנו כבר מכירות.

  • למידה מתוך הצלחה. הלמידה הכי טובה נעשית מתוך התנסות מוצלחת. כך הילד יכול לשחזר את ההצלחה שלו כי הוא כבר יודע מה צריך לעשות.

  • דאי להתאים את האתגר לרמה של הילד, ולהעלות את הרמה בהדרגה. אם נתקלתם באתגר שמוביל לחוסר הצלחה כדאי להניח אותו בצד ולהגיע אליו בהמשך כשהילד יהיה בשל להתמודדות.

  • לאפשר מרחב בטוח לטעויות - לא לתקן את התנועה של הילדה.

  • אם רוצים לעודד התמדה כדאי שהתרגול המשותף יהיה כיפי, משמח וכזה שיוצר זיכרונות חיוביים מתרגול יוגה לכל המשפחה.


בהצלחה!


*** רוצים להתחיל לשחק? רוצות לתרגל יוגה עם הילדים? בחנות המשחקים הוירטואלית של "יוגי-פאן" תוכלו למצוא מגוון של משחקים שמתאימים לגילאי שנתיים ועד 99, ושיאפשרו לכם להתחיל לזוז. זה הזמן להכניס את היוגי לתוך המשפחה.


29 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

גם עבורי, וגם בשביל זמן איכות דינמי עם הילדים. תנועה משותפת עם ילדיכם, תוך ניתוק מכל הסחת דעת תהיה נעימה לשניכם ומלאה בתשומת לב המופנית ישירות לילד. הבאנו ילדים לעולם הזה. איזה קסם! כהורים, אנו אחראים

טרנד חדש כובש את העולם, ולא, לא מדובר בהשקה של אייפון חדש, אלא בדיוק ההפך מזה. בדור של ילדים שגדל למסכים ושיחות וידאו ללא הפסקה, ההורים מחפשים דרכים כדי להפעיל את הילדים, לגרום להם לבצע פעילות גופנית

מתנות סוף שנה לגנים ב-50% הנחה ברכישה קבוצתית. צרו קשר :)